4 Şubat 2015 Çarşamba

Bir ilkokul anısı

Merhaba, 
28 yaşımın son 4-5 ayı içerisindeyim. Bundan tam 23 yıl evvel pencere kenarında hatırlıyorum da kendimi, siyah önlüklü bir çocuğu (o ara abla/abi onlar tabii benim için smile ifade simgesi ) gösterip 'onun annesi babası okula gitmesine izin vermiş, ben ondan büyüğüm siz beni yollamıyorsunuz' diye anneme babama çemkiriyordum. 
Babam elimden tuttu götürdü beni, o zamanlar Kılıçarslan İlkokulu olan ve sonradan Hacı Ahmet TOKSÖZ İlköğretim Okulu adını alan, okuluma. Kesik kesik görüntüler var hafızamda o günlere dair. Belki de yok öyle görüntüler annemin babamın anlattıklarını hayalledim. Herneyse :))
5 yaşında bir çocuk için epeyce korkutucu olan bu durum hiç zoruma gitmeden ve hiç devamsızlık yapmadan bitirdiğim iki yıllık anaokulu maceramla sonuçlandı :))
Hayır bunu anlatmak istememiştim öze geliyorum. Dinleyin:
Bir kız vardı sınıfımızda, sonradan ortadan kayboldu o, şimdi nerede ne yapıyor hiç bilmiyorum. Güzel resim çizerdi, ben ondan öğrendim kız resmi yapmayı. Böyle animemsi, çekik gözlü saçma sapan kızlar çizer, kalemtıraşla açtığımız kalemlerimizin renkli atıklarını biriktirirdik :)) (annem hep kızar biriktirme huyuma, şimdi de beyim kızıyor grin ifade simgesi evet)
Heh, okul küçüktü o zaman, koca bahçemiz vardı ve hala duran bir çeşme vardı bahçede. Onun yakınında bahçede oyun oynuyorduk minicik biz. Su içerken, 4-5 kişilik bir gruptuk sanıyorum ki bi kaçı bu bahsettiğim kızın yanından koşarak yanıma gelip, eli belinde 'Pınar, sen bana o...u demişsin, küstüm senle' deyip çekip gittiler.
O an bir kaç soru işareti dolanıyordu beynimde. . Fakat pek de tınlamamıştım arkadaşlarımı kaybetmeyi. Söylemediğim bir şey için arkadaşlarım bana cephe almıştı fakat esas en çok kafamı karıştıran soruyu aydınlatmak için yanımdaki arkadaşlara dönüp kocaman meraklı gözlerle ve pır pır atan minik kalbimle sormuştum:'o..u ne demek?'
Tam karşılığını bilmediğimiz bu kelime yüzünden hem arkadaşlarımı kaybetmiştim hem de kısacık eğitim hayatımda lügatıma yeni bir kelime eklemiştim.
Vee, ilk iftiramı yemiştim :))
Bu da böyle bir anımdı, nedense paylaşmak istedim. .
Dipçe: Kızın adını hatırladım: Müge! grin ifade simgesi grin ifade simgesi grin ifade simgesi
Dipçe 2: Şimdi farkettim de ara vermeksizin 23 senedir okul yolundayım ya ben! 

Hiç yorum yok:

Önemli!

Bu blog tamamen islami usüllere göre yapılmıştır.
Yapımda ve yönetimde hiç bir domuzun emeği geçmemiştir. .