2 Kasım 2010 Salı

hangi ayda aşk başkaydı sahi?

zamana ihtiyacım oluyor sık sık.

yazabilmek bile zamanımı gaspediyor nicedir. toparlayamadığım düşünceler bir bir geçiyor içerimden, uzuyor, eğriliyor, ters dönüyor bir türlü düzelmiyor.

düştüğünde kanayan dizine eliyle dokunup kanı görünce bağırarak anneni çağıran safi küçük dostların kalmaz yanında büyürsen. büyürsen sabredemez sorularına kimseler. sen büyürsen büyür yollar, ayakkabıların büyür. sorunlar, sorumluluklar büyür. yapma!

bi süre sonra sıkışır hayatın iki cümlelik özetlere.

sıkıştığın köşende bi yumruk da sen sallarsın hayata. hep boşa denk gelir. .

kurduğun hayaller düzene yenik düştükçe daha da hırslanırsın boşa gideceğini bile bile.

hayat beni çok farklı yerlere fırlattı her defasında, en sevdiklerimi benden en uzaklara yolladı bilerek. eminim!

yine de kızmıyorum artık kimselere. yanımda olmasını en çok istediğim vakitlerde yanımda olmayışlarına dostlarımın, kurduğum hayallerin suya düşmesine. ne bileyim ben büyüdüm sanırım. hayal kurmuyorum!

tamam kuruyorum hala, ama hiç umrumda değil, suya düşerse; yenisini hayal ederim. sonra devam eder böyle. hayat benim değil mi?

bi yerlerdeyim ben. bilirsin, seni bekliyorum ve adın falımda çıkıyor, umrumda mı sanıyorsun? nasılsa bi gün bi yerlerden çıkıp geleceksin benim çabalamam boşa çünkü.

mutsuzum evet. mutsuzluk garip bir duygu çünkü. işe giderken koşar adım gidiyor ve sabahları gülümseyerek uyanıyordum çok değil bi kaç hafta öncesine kadar, şimdi geçti o. bu mutsuzluk! öyle mi?

müzik dinlerken dalıp gidiyorum bi yerlere. bazı şarkıların sonu nasıl bilmiyorum hala. her defasında bu kez sonuna kadar kendimi vereceğim diyorum ama bi bakıyorum başka şarkıdayım yine. olmuyor! zorlamıyorum. . bu mutsuzluk!

yapmak istediğim çok şey var; ama hiç birine odaklanamıyor hiç birine başlayamıyorum! istesem zaman yaratabilirim hepsine... oysa istemiyorum! ama aslında istiyorum... opf! bu da mutsuzluk!

'he' diyemiyorum kimseye. hiç bişeyden emin olamıyor, hiç kimselere güvenemiyorum. bu mutsuzluk. .

anlamını bilmediğin kelimelerin neyi ifade ettiğini öğrendiğinde cümle içinde kullanırsan aklında kalıcı olur.

bu gün ki ödevin bu olsun;

bana bi şarkı yaz ve adı da 'kasımda aşk başkadır' olsun.

sonra şarkıda adım geçsin.

mutsuzluk...

1 yorum:

Onur Can dedi ki...

Çok güzel yazılar, elinize sağlık.

Önemli!

Bu blog tamamen islami usüllere göre yapılmıştır.
Yapımda ve yönetimde hiç bir domuzun emeği geçmemiştir. .